21.05.2019

Завдяки цьому українські виробники імпортуватимуть сировину з Грузії, перероблятимуть її в Україні й експортуватимуть до ЄС з українськими сертифікатами походження з нульовою (або пільговою) ставкою мита.

У рамках другої неформальної Міністерської зустрічі керівників торговельних відомств формату Східне Партнерство – Європейська Комісія представники України, Молдови, Грузії та ЄС зустрілись для обговорення можливих шляхів поглиблення співпраці та розширення умов вільної торгівлі.

Східне Партнерство – це проект Європейського Союзу –  має на меті зміцнення стосунків зі східними сусідами ЄС: Азербайджаном, Вірменією, Білоруссю, Грузією, Молдовою та Україною, а також сприяння міжнародним економічним відносинам, прозорості та новим можливостям для підприємництва з акцентом на малий і середній бізнес. 

Делегації країн очолили Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів, Комісар ЄС з питань торгівлі Сесілія Мальмстрьом, Міністр економіки та сталого розвитку Грузії Натія Турнава і Міністр економіки та інфраструктури Республіки Молдова Кирило Габуріч.

«Ефективним рішенням було об’єднати міністерську та бізнес-зустрічі. Адже саме зараз ми маємо справжній діалог. Це – відкрите вікно в Європу. Не скористатися ним для України стане втраченою можливістю», – підкреслив Степан Кубів.

Участь України в європейських ініціативах уже дає результати. Одним із яскравих прикладів стала група компаній «Агроф’южн» –  найбільший український виробник томатної пасти. Після відкриття в 2016 році поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі Україна – ЄС експорт продукції компанії постійно зростає:  за останні 6 років він збільшився майже в 45 разів. На сьогодні 76% прибутку компанії дають експортні поставки до країн ЄС.

«Угода про вільну торгівлю дієва – вона реально працює», – зазначила Сесілія Мальмстрьом.

«Головне завдання для Торгово-промислової палати зараз – це підтримка та залучення вітчизняного бізнесу до європейських ініціатив, які доводять свою ефективність на реальних прикладах», – сказав президент ТПП України Геннадій Чижиков.

 Зокрема, ТПП України з 2011 року брала участь у європейських проектах «East Invest», «East Invest 2», «Європейська мережа підприємств», «EEN – Україна», «ERASMUS» і «HORIZON 2020». Їх результатом стали контракти вітчизняних компаній із іноземними в аграрній, будівельній і харчовій сферах, договори про співробітництво, стажування та програми обміну на території ЄС

Ви тут: Анонси та новини УКРАЇНА ТА ГРУЗІЯ ПІДПИСАЛИ ЗМІНИ ДО УГОДИ ПРО ВІЛЬНУ ТОРГІВЛЮ