Підсумки економічної діяльності
Протягом 2013 року продовжувалась робота по сприянню залученню інвестиційних ресурсів в економіку області. Так, 3 лютого відбулася зустріч керівництва облдержадміністрації та обласної ради з генеральним директором ТОВ «ДКП «Фармацевтична фабрика» (м. Житомир) та представником англійської компанії VINAME ltd щодо реалізації компанією VINAME ltd на території Житомирського району інвестиційного проекту, по розширенню виробничих можливостей «ДКП «Фармацевтична фабрика». Дане підприємство займається виготовленням якісних та доступних лікарських препаратів, заснованих на натуральній сировині рослинного та тваринного походження.
З метою проведення аналізу результатів інвестиційної діяльності районів області, визначення проблем, які виникли в процесі залучення інвестицій та окреслення основних напрямків роботи в даній сфері на 2012 рік, 14 березня поточного року у Чуднівському районі проведено нараду з питань залучення та використання інвестиційних ресурсів в районах області. У рамках заходу голови райдержадміністрацій проінформували учасників наради про результати та перспективи розвитку інвестиційної діяльності підпорядкованих районів. Крім того, здійснено огляд виробництва ТОВ "Стиль екологія", котельні на альтернативних видах палива Чуднівської гімназії та ознайомлено з роботою філії «Тетерів» ТОВ СП «Нібулон».
Крім того, 15 березня поточного року в м.Житомирі відбулась презентація дослідження Міжнародної фінансової корпорації «Інвестиційний клімат в Україні: яким його бачить бізнес, 2011р», участь у якій взяли представники державних органів влади, малого та середнього бізнесу, бізнес-асоціацій, засобів масової інформації.
20 квітня 2012 року у місті Новограді-Волинському пройшов ІІ етап економічно-інвестиційного форуму „Звягельщина інвестиційна”. На заході було підведено підсумки І етапу форуму, а також були представлені нові комерційні пропозиції Новоград-Волинського району та міста по наступних секторах: промислові об’єкти, готельно-розважальні комплекси, об’єкти туризму, майданчики для будівництва житла, промислова зона NovoPark для ведення бізнесу типу „грінфілд” площею 270 га, земельні ділянки для сільського господарства та переробної промисловості. На форумі представлено 55 інвестиційних проектів вартістю біля 200 млн. дол. США, 9 земельних ділянок загальною площею 412 га та 7 незадіяних виробничих та складських приміщень.
Інвестиційний та економічний потенціал області презентувався під час візиту до Грузії та Російській Федерації, в ході яких досягнуто ряд перспективних домовленостей щодо розвитку подальшого співробітництва Житомирщини з даними країнами. У вересні 2012 року проведено спільне засідання Ради та робочої групи «Сталий економічний розвиток, бізнес-клімат та інвестиції» комітету з економічних реформ Житомирської області, на якому розглянуто та опрацьовано підсумки інвестиційної діяльності в області за I півріччя 2012 року і основні напрями роботи у даній сфері на найближчий період, а також ряд інших актуальних питань сфери інвестиційної діяльності.
Також, з 10 по 14 грудня делегація області перебувала у Німеччині та Бельгії, де було проведено презентації інвестиційного та економічного потенціалу Житомирської області у м.Франкфурт-на-Майні та м.Брюссель. В ході презентацій було представлено ряд інвестиційних проектів підприємств та організацій області у сфері добувної промисловості, сільського господарства, житлово-комунальної, інноваційної сфер та інші. Також було представлено експортний потенціал підприємств – членів делегації та інших обласних підприємств. Відбулось підписання Меморандуму про співпрацю між Житомирською облдержадміністрацією та Бельгійсько-Українською торгово-промисловою палатою.
В поточному році 4 підприємства територій пріоритетного розвитку здійснювали реалізацію 4 інвестиційних проектів у добувній, деревообробній, гумо-пластмасовій та машинобудівній галузях промисловості.
Впровадження інвестиційних проектів територій пріоритетного розвитку протягом поточного року забезпечило надходження від реалізації продукції підприємств у розмірі 443,0 млн. грн. Експортні поставки здійснювали 4 підприємства на загальну суму 293 млн. грн. Створено 32 робочих місць. Впровадження інвестиційних проектів забезпечило поповнення бюджетів усіх рівнів на 24,6 млн. грн.